تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - چند ترفند آسان برای کار با چاپگر
 

چند ترفند آسان برای کار با چاپگر

نویسنده: محسن

 

چند ترفند آسان برای کار با چاپگر


چگونه چند فایل مختلف را در یک زمان به چاپگر بفرستیم؟

تمامی فایل‌های مورد نظر را در یک پوشه قرار داده و همه آن‌ها را با هم (Ctrl+A) و یا تک تک (با نگاه داشتن کلید کنترل و کلیک روی آن‌ها) انتخاب کنید. روی یکی از آن‌ها کلیک راست کرده و گزینه Print را انتخاب کنید. هر فایل در برنامه مرتبط با خودش باز شده و چاپ می‌شود.

سه عامل مهم برای چاپ بهتر عکس‌های دیجیتال

1- رزولوشن تصویر: عامل بسیار مهم در یک چاپ باکیفیت، DPI تصویر است که نشان‌دهنده تعداد نقاط جوهر در اینچ در دو جهت عمودی و افقی است، مثلا dpi 700×600. اگر متن ساده چاپ می‌کنید از
dpi 300 و اگر در آن فایل تصویر هم وجود دارد از dpi 600 استفاده کنید. اگر کار حرفه‌ای بوده و کیفیت تصویر بسیار مهم است رزولوشن را روی dpi 2400 قرار دهید.

2- کیفیت کاغذ: کیفیت کاغذ در چاپ عکس، نقش بسیار مهمی دارد. در هنگام خرید آن به وزن، رنگ، جنس و… آن دقت کنید. مخصوصا اگر با چاپگرهای جوهرافشان کار می‌کنید.

3- پیکربندی چاپگر (Settings): اگر گزینه Properties و سپس Preferences را برای چاپگر خود انتخاب کنید می‌توانید گزینه‌هایی همچون ابعاد کاغذ، حالت چاپ EconoMode (برای حفظ بیشتر کارتریج)، کیفیت چاپ (بهترین، چاپ سریع، دلخواه)، رزولوشن و غیره را تعیین کنید.

چگونه یک صفحه وب را بدون عکس‌ها و تصاویر پس‌زمینه چاپ کنیم؟

اگر گزینه Print Preview را از منوی فایل مرورگر اینترنت خود انتخاب کردید و در آن خبری از عکس و رنگ‌های پس‌زمینه نبود مشکلی نیست. اما اگر قرار است دقیقا همان صفحه اینترنتی به چاپگر فرستاده ‌شود روی منوی Tools و سپس Internet Options کلیک کنید. سپس بخش Advanced را انتخاب کرده و قسمت Printing را پیدا کنید. حالا کافیست تا انتخاب گزینه Print background colors and images را لغو کنید.
چگونه سرعت چاپ را بیشتر کنیم؟

معمولا سیستم مدت کوتاهی چاپ‌های شما را نگه می‌دارد و سپس به چاپگر می‌فرستد. در بسیاری از چاپگرها با انتخاب گزینه Properties و رفتن به بخش Advanced مرتبط با چاپگرتان می‌توانید به بخش مربوط به Printer Spooler دسترسی پیدا کنید. اکنون گزینه Print directly to the printer را انتخاب کنید. البته مدت زمانی طول می‌کشد تا چاپگر تمام اطلاعات را دریافت کند اما این گزینه برای موقعیت‌هایی که چاپگر قاطی کرده و شما نیاز دارید تا قبل از راه‌اندازی مجدد سیستم چاپ‌هایتان را تحویل بگیرید به درد می‌خورد.

چگونه از قاطی شدن صفحه‌های چاپ شده جلوگیری کنیم؟

با انتخاب گزینه Properties مربوط به چاپگرتان، در بخش پیشرفته (Advance) بر روی گزینه جداکننده (Separator Page) کلیک کنید. بعد از فشار دادن دکمه Browse، پوشه systemroot\system32 را پیدا کرده و یکی از گزینه‌های ویندوز برای چاپ صفحه جداکننده مثل pcl.sep را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که بعد از اتمام چاپ هر فایل، یک صفحه جداکننده قرار گیرد و سپس چاپ فایل بعدی آغاز شود.

     منبع: fareghotahsilan.com

 

() نظرات