تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - چاپگری از سامسونگ متفاوت از بقیه !
 

چاپگری از سامسونگ متفاوت از بقیه !

نویسنده: محسن

 

چاپگری از سامسونگ متفاوت از بقیه !

(Samsung SCX-4500)

همین چند وقت پیش،‌ وقتی از پرینتر حرف می‌زدیم صحبت از دستگاهی بود که چاپ، کپی و اسکن تنها کارکرد آن به شمار می‌رفت و حجم زیاد و ظاهر نه چندان دل‌چسب آن محیط کاری شما را هر چه قدر هم شیک و زیبا که بود، به صورتی نازیبا جلوه می‌داد. اما این روزها دیگر این گونه نیست. سامسونگ از اولین شرکت‌هایی به شمار می‌رود که علاوه بر عمل‌کرد و کیفیت، به مقوله‌ی زیبایی چاپ‌گرها نیز توجه کرده است. چاپ‌گر سامسونگ مدل SCX-4500 یکی از نمونه‌هایی ست که می‌توان به آن اشاره کرد.

در سپتامبر 2007 شركت اپل كوچك ترین پرینتر لیزری جهان كه بسیار شیك و جذاب است را در كلیه 180 فروشگاه خود عرضه كرد: مدل SCX-4500. اما یك فرق وجود داشت و آن اینكه به جای مارك اپل، مارك Samsung Electronics بر روی آن مشاهده می شد.

سامسونگ سه سال بر طراحی این پرینتر كار كرد و بالاخره بعد از تولید، با شركت اپل برای توزیع آن شریك شد. هدف سامسونگ كه به طور سنتی بر لوازم برقی و الكترونیكی خانگی متمركز است رویایی با شركت HP در این بازار می باشد.

 طراح این دستگاه عنوان می دارد كه در ذهنش می خواسته پرینتری را تولید كند كه هیچ شباهتی به پرینتر نداشته باشد. به تیم طراح گفته شده بود طرحی را ارائه دهند كه مشتریان به هنگام نگاه به آن به قیمتش فكر نكنند. طراحان بالاخره به طرحی رسیدند كه بیشتر شبیه به یك پیانوی Steinway بوده و دو-سوم اندازهء پرینترهای معمولی را دارد.

 قیمت این دستگاه 25% بیشتر از رقباست. بعد از یكسال عرضهء این پرینتر در بازار سهم بازار شركت سامسونگ در حوزهء پرینتر به 3.6% رسید و این درحالی بود كه در سال قبل سهم بازارش تنها 2.3% بود. نكتهء جالب تنها ظاهر جذاب این پرینتر نیست بلكه به گفتهء ناظرین نصب بسیار راحت و كاركردهای بی سیم به جذابیتش افزوده است.

     منبع: http://education.systemgroup.net

چاپ‌گر مدل SCX-4500، یک چاپ‌گر لیزری تک رنگ است که این روزها توجه بسیاری از کاربران را به خودش جلب کرده است. این چاپ‌گر چند منظوره قابلیت‌های خوبی را ارایه می‌کند. در این‌جا لازم است یادآوری کنیم که طراحی زیبا تنها مشخصه‌ی بارز این چاپ‌گر نیست. کاربری ساده، دکمه‌های کم و اسکن راحت از جمله مشخصه‌هایی هستند که موفقیت یک چاپ‌گر را تضمین می‌کنند و در این مدل خاص نیز به همین صورت است.

این دستگاه به رنگ مشکی براق طراحی شده و قسمت بالایی آن نیز به عنوان درپوش دستگاه به کار می‌رود. به محض روشن شدن دستگاه، نورهای آبی رنگ زیبایی به صورت ترکیبی شروع به درخشیدن می‌کنند که جلوه‌ی بصری لذت‌بخشی را به همراه می‌آورند. دکمه‌های به کار رفته در این چاپ‌گر به شکل لمسی و کاملا هم‌سطح با بدنه‌ی SCX-4500 طراحی شده‌اند. شما می‌توانید تنظیمات دستگاه را تنها با لمس دستگاه اعمال کنید.

چاپ‌گر سامسونگ مدل SCX-4500 در دو طبقه طراحی شده است و کاغذ هم در قسمت میانی آن قرار می‌گیرد. این دستگاه درست مثل یک پیانو طراحی شده است. برای جاسازی تونر باید آن را از وسط باز کرد و تونر را در جای خودش قرار دهید.

با این چاپ‌گر می‌توانید حداکثر تا 13.05 صفحه در دقیقه کاغذ چالپ کرد. چاپ صفحه‌ی اول دستگاه حدودا 22.98 ثانیه زمان می‌برد و این زمان، برای صفحه‌ی دوم برابر است با 11.16 ثانیه. اگر میزان متن شما حداکثر 50 درصد باشد، زمان لازم برای چاپ صفحه‌ی اول 19.52 ثانیه و برای صفحات بعدی حدودا 10 ثانیه خواهد بود. البته، این سرعت در فرآیند کپی نسبت به چاپ به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد.

SCX-4500 عمل‌کرد خوبی در اسکن نیز عمل‌کرد خوبی دارد. اسکن یک صفحه‌ی تمام رنگی A4 با دقتی برابر با 600×600 نقطه در اینچ و در زمانی برابر با 1:29 دقیقه صورت می‌گیرد.

روی هم رفته، باید گفت چاپ‌گر سامسونگ مدل SCX-4500، دستگاهی ست که کیفیت خوب، سرعت عمل مناسب و طراحی زیبا را در کنار هم ارایه کرده است. این دستگاه برای کاربری‌های اداری، دفاتر کوچک و کاربری‌های خانگی بسیار مناسب است و از کار با آن راضی خواهید بود.

سامسونگ مدل SCX-4500 هم‌زمان به سامسونگ مدل ML-1630 عرضه شد. این دو مدل،‌ شباهت‌هایی با هم دارند که از این میان می‌توان به تونر 2000 صفحه‌ای، حافظه‌ی 8 مگابایتی و حداکثر 100 صفحه گنجایش اشاره کرد. از کار با این دستگاه راضی خواهید بود. امتحان کنید!

  برای اطلاعات بیشتر به اینجا (www.trustedreviews.com) بروید.

 

() نظرات