تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - رویایی به زیبایی Windows Live Sync
 

رویایی به زیبایی Windows Live Sync

نویسنده: محسن

 

رویایی به زیبایی Windows Live Sync


مدت هاست که به اشتراک گذاری داده ها مورد توجه قرار گرفته و هر سرویسی که در این زمینه ارائه می گردد، مورد استقبال قرار می گیرد. البته بیشتر این سرویس ها از جانب شرکت های کوچک و یا تازه تاسیس در اختیار کاربران قرار می گیرند. اما آیا غول های نرم افزار جهان در مورد این موضوع بسیار مهم بی برنامه هستند؟

مایکروسافت، این غول بی شاخ و دم، خیلی زودتر از ما و در سال 2005 به فکر این موضوع مهم افتاد. همان زمانی که Folder Share را از ByteTaxi خریداری کرد. احتمالن شما هرگز از این خرید آگاه نشده اید، چون بر خلاف سرویس های به اشتراک گذاری ساده که تنها بر روی به اشتراک گذاری مطالب موجود در نت با دیگران، تمرکز دارند، این سرویس به گونه ای دیگر فعالیت می کرده است. البته در این سال ها مایکروسافت تنها به این پروژه نیز اکتفا نکرده است و هدف های بسیار بزرگتری مانند Live Mesh را نیز دنبال کرده است. Mesh ی که رسمن پتانسیل متحول کردن دسترسی به اطلاعات را دارد.

اما اینها تمامن مقدمه ای برای رسیدن به عضوی جدید از خانواده ی Windows Live بود. و آن چیزی نیست به جز Windows Live Sync. در واقع از سپتامبر سال گذشته، دیگر سرویس Folder Share وجود خارجی ندارد.(صفحه ی آپگرید به Windows Live Sync)

هنگامی که به صفحه ی Windows Live Sync بروید، با یک طراحی ساده روبه رو می شوید که دارای 3 گزینه بیشتر نمی باشد.(البته قبل از آن باید با اکانت لایو لاگین کرده باشید) اما همین 3 گزینه چه کار ها که نمی کنند.


:
اگر دارای چند کامپیوتر هستید، می توانید از طریق Personal folders اقدام به همسان سازی پوشه های مورد نظرتان در تمام سیستم ها کنید. این کار به صورت خودکار انجام می شود و شما فقط وقت برای لذت بردن خواهید داشت. دقت کنید که لزومی ندارد سیستم های شما در یک مکان قرار داشته باشند. در واقع اینترنت برای شما حکم یک شبکه ی محلی را پیدا خواهد کرد.

Shared folders:
این قسمت کار همسان سازی پوشه های مورد نطر را این بار بین چند شخص انجام خواهد داد. با گوگل ریدر می توانید فیدتان را به اشتراک بگذارید؟ با این سرویس کل کامپیوترتان را به اشتراک بگذارید و همچنان لذت ببرید.

Remote access:
هیچ وقت ذوق و شوقی که برای اولین بار به وسیله ی برنامه ی Remote Desktop Connection به کامپیوتری دیگر تحت شبکه متصل شدم، فراموش نخواهم کرد. این که دسکتاپ شخصی را از فاصله ی دور تحت کنترل بگیری، انصافن برای بار اول هیجان انگیز است. اما هیجان آن به پای دسترسی به کل My Computer خودت، آنهم از طریق اینترنت نمی رسد. گمان می کنم شکل زیر خود گویا ی مساله خواهد بود.

Windows Live Sync

بله، به وسیله ی این گزینه می توانید به شکل فوق العاده راحت و از طریق وب، به کل هاردتان دسترسی پیدا کنید و هر چیزی نیاز دارید از روی آن کپی کنید. البته قبل از آن باید در تنظیمات برنامه، ویژگی Allow remote access to this computer را فعال کنید.دیگر چیزی هم ماند که مایکروسافت به آن توجه نکرده باشد؟

این جمله را از من به یاد داشته باشید:
دیگر کامپیوتر دسکتاپ صرفن به سیستمی که روی میز منزلتان قرار دارد گفته نمی شود. کامپیوتر دسکتاپ شما، هر وسیله ای است در هر کجای این عالم که با آن به اینترنت متصل می شوید.

 

() نظرات