تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - ۱۰ سایتی که در سال ۲۰۰۹ مطرح خواهند شد
 

۱۰ سایتی که در سال ۲۰۰۹ مطرح خواهند شد

نویسنده: محسن

 

PC World پیش‌بینی کرده که این ۱۰ وب‌سایت در سال ۲۰۰۹ مطرح خواهند شد. این وب‌سایت‌ها ایده‌ی جدیدی دارند و دارای پتانسیل پرطرفدارشدن هستند.
سال ۲۰۰۸ سال توییتر، فیس‌بوک . Hulu بود. این‌ها پیش‌بینی‌هایی هستند برای سایت‌هایی که در سال ۲۰۰۹ مطرح خواهند شد.
TV.com
با به‌دست‌آوردن چنین دامنه‌ی رویایی و ارزشمندی و پخش برنامه‌های تلویزیونی به طور کامل پتانسیل زیادی برای مطرح‌شدن دارد. در حالی که هنوز برنامه‌های کامل روی سایت قرار نگرفته ۱۶.۵ میلیون بیننده در ماه دارد. با افزایش برنامه‌های روی سایت و امکاناتی نظیر HD می‌توان آینده‌ی روشنی برای این وب‌سایت پیش‌بینی کرد.

Qik
Qik ایده‌ی جالبی دارد: پخش و به اشتراک‌گذاری ویدیوهای موبایل. در Qik می‌توانید ویدیوهای فراوانی را بیابید که کاربران ارسال کرده‌اند. همچنین می‌توانید ویدیوهایتان را در سایت قرار بدهید و به طور همزمان به یوتیوب، فیس‌بوک و ... ارسال کنید. برای استفاده از این سایت نیاز به یک گوشی موبایل گران‌قیمت ندارید؛ یک گوشی معمولی هم می‌تواند کار موردنیاز شما را انجام دهد.
Boxee
با رشد سریع استفاده از اینترنت برای دیدن ویدیو، ابزاری لازم است که این ویدیوها را گردآوری کند. Boxee با جستجو در Hulu، یوتیوب، CNN و بسیاری دیگر از سایت‌ها آنچه شما نیاز دارید را پیدا کرده و در یک محیط ساده و کاربرپسند در اختیار شما قرار می‌دهد.
Blackberry Application Storefront
همان‌طور که از نامش پیداست؛ پیش‌بینی می‌شود برنامه‌های گوشی Blackberry در سال ۲۰۰۹ رشد بالایی داشته باشد.


Loopt
بار دیگر سایتی با امکاناتی برای موبایل. Loopt به شما یک نقشه نشان داده و مکان شما را در آن مشخص می‌کند. همچنین براساس علایق شما، اماکن تجاری نزدیک شما را مشخص کرده و شما می‌توانید نظرات دوستانتان درباره‌ی آنجا را بخوانید.
Blip.fm
همان‌طور که قبلا هم در دیگر مقالات گفته شده، Blip.fm شبیه توییتری برای موسیقی است. کاربران ترانه‌های موردعلاقه‌شان را با یک متن کوتاه درباره‌ی آن ارسال می‌کنند. شما می‌توانید به ترانه‌های انتخابی دیگران گوش بدهید و همچنین ترانه‌های موردعلاقه‌ی خودتان را هم اضافه کنید.
Power.com
این سایت کار شما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف آسان می‌کند. با استفاده از این سایت شما می‌توانید اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را کنترل کنید.
Tweetag
توییتر خودش را در سال ۲۰۰۸ ثابت کرد و امروزه میلیون‌ها نفر در توییتر تولید محتوا می‌کنند. برخی از این توییت‌ها ارزشمند هستند و فقط توییت‌هایی برای اتلاف وقت نیستند. در Tweetag شما تگ‌هایی که بیشتر درباره‌ی آن‌ها در توییتر صحبت شده را می‌بینید و می‌توانید بفهمید چه موضوعاتی بیشتر موردتوجه هستند.
Hi5
Hi5 سومین شبکه‌ی اجتماعی بزرگ است و در ماه حدود ۶۰ میلیون بازدیدکننده یکتا دارد که ۴۰ درصد آن‌ها از کشورهای با زبان Spanish هستند. Hi5 تا پایان امسال از فیس‌بوک بزرگتر نخواهد شد، ولی پیشرفت خوبی خواهد داشت.
Tripit
همراه شما برای مسافرت. اطلاعاتی که شما برای مسافرت نیاز دارید را در این سایت می‌یابید.

باید دید این پیش‌بینی‌ها در سال ۲۰۰۹ تا چه حد به واقعیت می‌پیوندد.

 

() نظرات