تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - جایزه‌ی 10 هزار دلاری برای هك تلفن‌هایی بر پایه آندروید، سیمبیان و ویندوز موبایل
 

جایزه‌ی 10 هزار دلاری برای هك تلفن‌هایی بر پایه آندروید، سیمبیان و ویندوز موبایل

نویسنده: محسن

 

جایزه‌ی 10 هزار دلاری برای هك تلفن‌هایی بر پایه آندروید، سیمبیان و ویندوز موبایل 


Hacker challenge offers $10,000 for smart phone bugs


یك مسابقه سالانه هكری كه برای ماه میلادی آینده برنامه‌ریزی شده، برای كسانی كه بتوانند به آیفون اپل و دستگاه‌های قابل حمل دیگر نفوذ كنند 10 هزار دلار جایزه نقدی تعیین كرده است.

smart phone bugs

این مسابقه تلفن‌هایی كه با سیستم‌های عامل آندروید، سیمبیان و ویندوز موبایل كار می‌كنند و همچنین تلفن‌های هوشمند بلك بری و آیفون را به شركت‌كنندگان معرفی خواهد كرد.

هكرها برای به‌دست آوردن جایزه 10 هزار دلاری باید از آسیب‌پذیری‌هایی استفاده كنند كه مربوط به ایمیل، پیام كوتاه، وب سایت، مرور وب و سایر فعالیت‌های كلی هستند كه یك كاربر معمولی با استفاده از دستگاه خود انجام می‌دهد و نخستین هكری كه بتواند بدون دسترسی فیزیكی، یكی از این دستگاه‌ها را هك كند علاوه بر دریافت جایزه نقدی می‌تواند دستگاه هك شده را به همراه یك قرارداد یك ساله نگه دارد.

بر اساس بیانیه TippingPoint كه حامی مالی مسابقه است، تمامی دستگاه‌ها كاملا از نظر حفره‌های امنیتی ترمیم خواهند شد و مرحله دوم مسابقه هكرها را دعوت می‌كند مرورگرهای وب را هدف بگیرند.

مرورگرهای اینترنت اكسپلورر 8، فایرفاكس و كروم گوگل برروی رایانه وایو سونی كار می‌كنند كه به ویندوز 7 مجهز است و سافاری و فایرفاكس برروی مك بوك نصب می‌شوند كه با مكینتاش كار می‌كند. هك موفقیت‌آمیز در این مرحله با استفاده از هر آسیب‌پذیری جدید، پنج هزار دلار ارزش خواهد داشت.

این سومین سال مسابقه Pwn2Own است كه برای برگزاری از 16 تا 20 ماه مارس در كنفرانس امنیتی CanSecWest در ونكوور برنامه‌ریزی شده است.

در مسابقه سال گذشته گروهی از محققان Independent Security Evalatours لپ‌تاپ مك بوك ایر را ظرف دو دقیقه و با استفاده از آسیب‌پذیری ناشناخته هك كرده و این دستگاه را به‌همراه جایزه 10 هزار دلاری به خانه بردند.

مقررات مسابقه شركت‌كنندگان را ملزم می‌كند تا جزئیات آسیب‌پذیری امنیتی مورد بهره‌برداری خود را تا زمانی كه شركت فروشنده به ترمیم آن اقدام نكرده، محرمانه نگه دارند.

     منبع :  news.parseek.com

     برای اطلاعات بیشتر و همچنین  شرکت احتمالی در این مسابقه به اینجا  سری بزنید

 

() نظرات