تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - فناوری جدید برای شارژ باتری‌ها در چند ثانیه
 

فناوری جدید برای شارژ باتری‌ها در چند ثانیه

نویسنده: محسن

 

فناوری جدید برای شارژ باتری‌ها در چند ثانیه

به دنبال ارایه روش جدیدی از سوی محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) صاحبان تلفن‌های همراه از این پس می‌توانند به‌جای انتظار چند‌ساعته برای شارژ گوشی خود فقط چند دقیقه منتظر بمانند.

دستگاه‌های الکترونیکی قابل‌حمل از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌کنند، زیرا این باتری‌ها می‌توانند حجم زیادی از انرژی را در خود جا دهند. اما مشکل در اینجاست که این باتری‌ها برای شارژ مجدد به چند ساعت زمان نیاز دارند که این مسئله می‌تواند برای کاربرانی که در حرکت هستند مشکلات فراوانی ایجاد کند و ناخوشایند باشد. اما گروهی از دانشمندان مرکز MIT به سرپرستی پروفسور "گربراند کدار"( Gerbrand Cedar) دریافتند، لیتیوم یون‌ها که انرژی الکتریسیته را در باتری‌ها ذخیره می‌کنند اگر در تونل‌هایی که از سطح باتری قابل‌دسترسی است در یک ردیف قرار بگیرند، می‌توانند سریع‌تری حرکت کنند.

این روش پیشنهادی توسط کدار و یکی از دانشجویان فارق‌التحصیل شده او با نام "بیونگوو کانگ"(Byoungwoo Kang) توسعه مواد به‌کار رفته در سطح باتری‌ها است که به لیتیوم یون‌ها امکان می‌دهد تا در سطح باتری با سرعت بالاتری حرکت کنند و همچنین کانال‌هایی را برای انتقال آن‌ها به داخل تونل‌ها فراهم می‌کند.

ه گفته دانشگاه MIT، هم‌اکنون نسخه اولیه باتری ساخته شده که از مواد یاد شده برای سطح آن استفاده شده است و این باتری می‌تواند ظرف 20 ثانیه یا کمتر شارژ شود و این در حالی است که برای باتری مشابهی که از این مواد در آن به کار گرفته نشده بود، این زمان به 6 دقیقه می‌رسید.

     منبع :  www.systemgroup.net

     برای اطلاعات بیشتر به inventorspot بروید.

MIT Designs Fast Charging Lithium Ion Batteries: Could Change Electronics Worldwide

 

() نظرات