تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - نصب بدون مجوز اصلاحیه ها توسط مایكروسافت
 

نصب بدون مجوز اصلاحیه ها توسط مایكروسافت

نویسنده: محسن

 

نصب بدون مجوز اصلاحیه ها توسط مایكروسافت

Windows may install updates without asking

محققان می گویند ویندوز بر خلاف خواست كاربران، برخی به روز رسانیها را بدون مجوز كاربر نصب می كند.

Windows may install updates without asking

محققان اعلام كردند كه ویندوز بر خلاف خواست بسیاری از كاربرانش كه سیستم عامل خود را طوری تنظیم كرده اند كه اصلاحیه ها را بدون اجازه نصب نكند، برخی به روز رسانیها را بدون اجازه كاربر نصب می نماید.

سردبیر خبرنامه    windows secrets اظهار داشت كه تعداد زیادی از خوانندگان این خبرنامه گزارش داده اند كه از 9 ژوئن، شاهد نصب اصلاحیه های امنیتی ویندوز در هنگام روشن شدن سیستم خود بوده اند. این كاربران تنظیمات سیستم عامل خود را به گونه ای قرار داده بودند كه قبل از نصب اصلاحیه و یا حتی قبل از دانلود آن نیاز به كسب مجوز از كاربر داشته باشد.

سردبیر این خبرنامه توضیح داد كه در حالت عادی اگر اصلاحیه ای در دسترس باشد كه منتظر تایید كاربر باشد، ویندوز آن را بصورت آیكونی به كاربر اطلاع می دهد. اما اگر شما دانلود یك اصلاحیه را بطور ناقص انجام دهید، ویندوز این هشدار را كه شما باید اصلاحیه خود را دانلود نمایید به شما نشان نخواهد داد. سپس در زمان خاموش كردن و یا آغاز به كار مجدد سیستم، حتی اگر شما به سیستم عامل دستور داده باشید كه بدون اجازه شما اصلاحیه ای را نصب نكند، این به روز رسانیها شروع به نصب شدن می كنند. این نقص امنیتی كاربران ویندوزهای XP و ویستا را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

() نظرات