تبلیغات
اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT اولین وبلاگ تخصصی کامپیوتر و اخبار IT - برای ’خلیج دزدان دریایی‘ مشتری ۸ میلیون دلاری پیدا شده است
 

برای ’خلیج دزدان دریایی‘ مشتری ۸ میلیون دلاری پیدا شده است

نویسنده: محسن

 


the_pirate_bay“پایرت بی” (Pirate bay) یکی از مشهورترین میدان‌های مبادله‌ی رایگان فایل در اینترنت است. این خار چشم شرکت‌های موسیقی و تولیدکننده‌ی نرم‌افزار ممکن است به فروش برسد: ۵/۵ میلیون یورو. مشتاق خرید یک شرکت نرم‌افزاری سوئدی است.

در “پایرت بی” (’خلیج دزدان دریایی‘) همه چیز پیدا می‌شود، یا دقیقتر بگوییم، آدرس همه چیز. افراد فایل‌هایشان را در آنجا به اشتراک می‌گذارند: فیلم، موسیقی، عکس، نرم‌افزار، متن. برپاکنندگان و گردانندگان این سایت تا کنون نیت خیری داشته‌اند، معتقدند همه چیز باید در شبکه مجانی باشد.

تا کنون بارها از رؤسای ’دزدان دریایی‘ شکایت شده است. در ماه آوریل در سوئد دادگاهی برای محاکمه‌ی چهار تن از آنان به پا شد. اتهام: زیر پا گذاشتن کپی رایت به شیوه‌ی “تبهکاری سازمان‌یافته”.

متهمان در برابر اتهام زیر پا گذاشتن “حق مؤلف” بر تعلق محصولات معنوی به همگان تأکید کردند و یکی از آنان در مورد “تبهکاری سازمان‌یافته” گفت که من اگر اول صبح با رفیقم کاری داشته باشم، نمی‌توامن او را از خواب بیدار کنم، پس اتهام سازمان‌یافتگی به ما نمی‌چسبد.

آنان سرانجام محکوم شدند: هر یک به یک سال حبس و در مجموع ۷ / ۲ میلیون یورو جریمه. علیه این حکم‌ فرجام‌خواهی کرده‌اند.

حال خبر می‌رسد که برای ’خلیج دزدان دریایی‘ مشتری پیدا شده است. شرکت سوئدی Global Gaming Factory می‌خواهد آن را بخرد، به مبلغ ۵/۵ میلیون یورو.

هنوز معلوم نیست که معامله جوش بخورد، چون مشکلاتی حقوقی دارد، از جمله به دلیل این که موضوع خرید “غیرقانونی” تلقی می‌شود.

شرکت مشتاق خرید “پایرت بی” می‌خواهد از آن استفاده‌ی تجاری کند.

 

() نظرات